Ako vybrať správny medomet

Radi by ste si kúpili nový medomet, ale neviete sa zorientovať v rozsiahlej ponuke? Zostavili sme pre Vás kompletný návod, kde je všetko ohľadom medometov vysvetlené.

Čítať ďalej: Ako vybrať správny medomet

   Medomet nerezový,ručný/elek. pohon 12/240V,4/12-rám., priemer 61cm,nerez. ventil,s časovačom

   2095_ob1.jpg2095_ob1.jpg
   2095_ob2.jpg2095_ob2.jpg
   2095_ob3.jpg2095_ob3.jpg
   2095_ob4.jpg2095_ob4.jpg
   2095_ob6.jpg2095_ob6.jpg
   elek_z.jpgelek_z.jpg
   ventil_z.jpgventil_z.jpg

   Priemer bubna - 61cm
   Pohon – elektrický motor s prevodovkou alebo ručný pohon s voľnobežkou
   Kôš - 4 rámiky tangenciálne alebo 12 rámikov radiálne
   Rámiková miera - B, Langstroth, Čechoslovák
   Maximálny rozmer rámika - 45x34cm alebo 45x24cm
   Ventil - antikorózna oceľ (nerez)

   Nový typ medometu, kde je kôš aj tangenciálny aj radiálny. Rozdiel je iba v odobratí odnímateľných mriežok. Kôš je teda tangenciálne na 4 rámikys mierou B (klasické B a B-Optimal), Langstroth (Originál, ¾) a Čechoslovák, 8 rámikov B-Optimal, B2/3 a Langstroth 2/3, ½, alebo maximálny rozmer rámika 45x34cm. Odobratím mriežky je možné radiálne vložiť 12 rámikov s mierami B-optimal, B2/3, Langstroth Originál, ¾, 2/3, ½ alebo do maximálneho rozmeru rámika 45x24cm.

   Priemer bubna je 61 cm – má kompaktné rozmery, teda je určený do menších prevádzok. Bubon je z masívneho plechu antikoróznej ocele (nerez). Dno je kužeľovité, med steká ku kraju. Nohy a plech navrchu oddeľujúci plexisklá sú pokryté tvrdenou pieskovanou farbou.

   Pohon medometu je dvojaký - elektromotor s kovovou prevodovkou na 240V aj 12V s výkonom 80W alebo ručný pohon s kľukou. Elektromotor je umiestnený v spodnej časti, kde je prepojený s košom remenicou. V prípade, že nemáte po ruke elektrinu, je možné zhodiť remenicu a medomet sa dá poháňať ručne. Kôš s hnacou kľukou spája celokovová prevodovka s voľnobežkou (do jednej strany sa poháňa, do druhej strany brzdí). Riadiaca jednotka medometu sa napája na 240V alebo 12V, teda buď klasická elektrická sieť, alebo autobatéria. Riadiaca jednotka má hlavný spínač s troma polohami – vypnutý, manuál, auto. Manuál znamená, že medomet ide stále, pričom môžete regulovať obrátky (teda rýchlosť akou sa rámiky vytáčajú). Režim auto funguje tak, že na časovači nastavíte čas v minútach (0-10 minút), stlačíte zelené tlačidlo štart a po uplynutí nastaveného času sa medomet automaticky vypne.

    

   Kôš medometu je z antikoróznej ocele (nerez).
   Výhodou je, že kôš má husté vypletanie, čo zabraňuje trhaniu diela v rámikoch. 
   Ventil je z antikoróznej ocele (nerez) a je privarený do spodnej časti, pričom nevzniká schod medzi dnom a ventilom. Vytekanie medu je teda úplné a plynulé.
   Medomet je certifikovaný a určený na styk s potravinami. 
   Na tento tovar poskytujeme záruku 5 rokov.

   UPOZORNENIE! Upozorňujeme včelárov, že dostupnosť na sklade tohto druhu tovaru nemusí zodpovedať počtom uvedeným na našich stránkach. V prípade nezrovnalostí Vás budeme o dodacích podmienkach informovať.

   Všetky medomety a vybrané stroje a zariadenia predávané našou firmou sú označené štítkom, na ktorom je okrem iného v kolónkach uvedené:
   -Označenie - číslo faktúry, pod ktorou bude medomet predaný
   -Typ - kódové označenie
   -Výrobné číslo

   Rozmery a hmotnosť tovaru

   Váha tovaru: 45.00 kg


   den6-7.gif
   799,00 €

   • 209,5
   • Aktuálny stav skladu: 12x
   • Základná cena s DPH 20.00%