Ako vybrať správny medomet

Radi by ste si kúpili nový medomet, ale neviete sa zorientovať v rozsiahlej ponuke? Zostavili sme pre Vás kompletný návod, kde je všetko ohľadom medometov vysvetlené.

Čítať ďalej: Ako vybrať správny medomet

   Medomet nerezový,elek. pohon,4-rám.,priemer 60cm,nerez. ventil,bez stredovej osky, s časovačom

   medometx2.jpgmedometx2.jpg
   m1.jpgm1.jpg
   m4.jpgm4.jpg
   m3.jpgm3.jpg
   2061_ob5.jpg2061_ob5.jpg

   Priemer bubna - 60cm

   Pohon – elektrický motor s prevodovkou
   Kôš - 4 rámiky, bez stredovek osky
   Rámiková miera - B, Langstroth, Čechoslovák
   Maximálny rozmer rámika - 45x32cm
   Ventil - antikorózna oceľ (nerez)


   Nový druh medometu, kde kôš nemá stredovú osku. Tým je vytvorený dostatočný priestor na otáčanie rámika priamo v medomete (teda bez nutnosti vyťahovať rámik).
   Priemer bubna je 60 cm – má kompaktné rozmery, teda je určený do menších prevádzok. Bubon je z masívneho plechu antikoróznej ocele (nerez). Dno je kužeľovité, med steká ku kraju. Nohy a plech navrchu oddeľujúci plexisklá sú pokryté tvrdenou pieskovanou farbou.
   Pohon medometu zabezpečuje elektromotor s kovovou prevodovkou na 240V s výkonom 80W. Riadiaca jednotka medometu sa napája na 240V. Riadiaca jednotka má hlavný spínač s troma polohami – vypnutý, manuál, auto. Manuál znamená, že medomet ide stále, pričom môžete regulovať obrátky (teda rýchlosť akou sa rámiky vytáčajú). Režim auto funguje tak, že na časovači nastavíte čas v minútach (0-10 minút), stlačíte zelené tlačidlo štart a po uplynutí nastaveného času sa medomet automaticky vypne.
   Kôš medometu je z antikoróznej ocele (nerez), do ktorého sa dajú vložiť 4 rámiky s mierou B (klasické B a B-Optimal), Langstroth (Originál, ¾) a Čechoslovák, poprípade môže mať rámik maximálny rozmer 45x32cm. Tiež je možné vložiť 8 rámikov B2/3 a Langstroth 2/3, 1/2.
   Výhodou je, že kôš má husté vypletanie, čo zabraňuje trhaniu diela v rámikoch. 
   Ventil je z antikoróznej ocele (nerez) a je privarený do spodnej časti, pričomnevzniká schod medzi dnom a ventilom. Vytekanie medu je teda úplné a plynulé.
   Medomet je certifikovaný a určený na styk s potravinami. 
   Na tento tovar poskytujeme záruku 5 rokov.
   Produkt firmy Mineli.

   UPOZORNENIE! Upozorňujeme včelárov, že dostupnosť na sklade tohto druhu tovaru nemusí zodpovedať počtom uvedeným na našich stránkach. V prípade nezrovnalostí Vás budeme o dodacích podmienkach informovať.

   Všetky medomety a vybrané stroje a zariadenia predávané našou firmou sú označené štítkom, na ktorom je okrem iného v kolónkach uvedené:
   -Označenie - číslo faktúry, pod ktorou bude medomet predaný
   -Typ - kódové označenie
   -Výrobné číslo

   Rozmery a hmotnosť tovaru

   Váha tovaru: 36.00 kg


   den6-7.gif
   698,00 €

   • 206,6
   • Aktuálny stav skladu: 5x
   • Základná cena s DPH 20.00%